W przeciągu następnych lat metody pracy zmieniły się diametralnie a dziś wszystkie produkty wytwarzane są w nowoczesnych fabrykach, nadążając za duchem czasu. Firma FLAMINIA posiada 3 fabryki i prawie 80.000 m.kw. powierzchni. Dwa zakłady są w regionie Lazio w miejscowości Civita Castellana a trzecia - w pobliżu, Fabrica Di Roma, centrum administracyjnym Viterbo. Lata 70-te i 80-te upłynęły na poszukiwaniu przyszłej formuły produkcji. Wytwarzano głównie w tych latach w stylu tradycyjnym, bez żadnych dodatków. Ale pod koniec XX wieku, firma CERAMICA FLAMINIA postawiła sobie za cel, aby znaleźć alternatywne formy modeli klasycznych. Wtedy we współpracy z słynnym projektantem Roberto Palomba fabryka weszła na drogę postępu i osiągnęła wiele wyróżnień zarówno od kupujących, jak i krytyków. Dla uzasadnienia swojego profesjonalizmu w 1997 roku w Weronie na wystawie "Abitare il Tempo" została zaprezentowana publicznie duża prostokątna umywalka ACQUAGRANDE wykonana według projektu Giulio Cappellini. Wkrótce, w 1998 r. wprowadzono serię modeli projektu pary architektów Roberto+Ludovica Palomba.
Rok 2000, wystawa Cersaie w Bolonii - firma wprowadziła wiszący WC i bidet z serii LINK , zaprojektowane przez Cappelliniego i Palombę.
Oprócz wyrobów z ceramiki Flaminia zapewnia swoim klientom wszystkie niezbędne elementy, aby zamknąć wnętrze łazienki.
Produkty FLAMINIA uznane przez krytyków:
ACQUAGRANDE - w 2001 roku została uhonorowana Design Plus na targach ISH we Frankfurcie.
LINK - w 2001 roku , dołączył do listy 19 najlepszych produktów z Compasso d' Oro ADI i otrzymał Design Plus.
TWIN - w 2001 roku także dołączył do listy 19 najlepszych produktów z Compasso d' Oro ADI.
TATAMI - w 2002 roku otrzymał zasłużoną nagrodę Premio Comfort & Design Mostra Convegno w Mediolanie a także zdobył nagrodę Best in Design magazynu ELLE Decoration UK. W 2003 r. we Frankfurcie wygrał Der Innovationspreis Architektur und Technik. W 2004 r. w Paryżu dostał wyróżnienie Prix du design alla IDEO BAIN i wszedł do pierwszej dwudziestki produktów Compasso d' Oro ADI.
Rynek włoski konsumuje prawie 70% całkowitej produkcji, podczas gdy pozostała część trafia do Europy, a także do Stanach Zjednoczonych, Kanady, Australii, Chin i Japonii.
Konsekwencją ścisłej współpracy z Pracownią Cappellini, było objęcie przez Giulio Cappellini funkcji dyrektora artystycznego firmy Flaminia.